Labioplasti Antalya, Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti Antalya

(Dudak Küçültme Ameliyatı)

Antalya’da yaşıyorsanız ve Labioplasti Antalya hizmeti sunan güvenilir, tecrübeli bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı arıyorsanız bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, karar vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Antalya‘da sıkça yapılan ameliyatlardandır. En sık rastlanan Vajinal Estetik sorunlarından biri, dış ve iç dudakların büyüklüğü ve sarkmalardır. İç dudaklar ( labia minör ), klitorisin üst kısmından vajina girişinin altına kadar uzanan kıvrımlı yapıları oluşturur. Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilir. Labialhipertrofi (dudakların büyümesi) çoğunlukla iç dudaklarda görülmekle birlikte dış dudakları da etkileyebilir. İç dudakların sadece biri ya da her ikisi de büyük olabilir. Ancak dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun olması tıbben önemli bir sorun yaratmasa da estetik görüntüyü bozarak kadını çözüm arayışına iter. Bazen dış dudaklar ( labiummajuslar ) yapısal olarak normalden uzun, büyük veya asimetrik olabilir.

Bazı kadınlar dış genital organlarının görünümünden memnun değildir; iç dudaklarının fazla uzun olduğunu düşünürler ve bu estetik kaygısı kadının cinsel ilişkide özgüvenini azaltır. İlişki sırasında rahatsızlık duyarlar ve bu durum cinsel ilişkiden kaçmaya kadar varabilir. Bazı durumda cinsel ilişki esnasında penisin itmesi ile labiumlar gerilebilir ve bu da ağrıya yol açabilir. Cinsel ilişki sırasında acı veya rahatsızlık duyma dışında; dar kıyafetler giyildiğinde, iç dudakların belli olmasının yanı sıra tahriş olması ve acı duyulması, spor gibi normal aktiviteler sırasında duyulan acı ve rahatsızlık nedeniyle günlük hayatın olumsuz olarak etkilenmesi de söz konusudur.

Antalya Labioplasti Uzmanı

Tüm bu nedenlerle tedavi ve kozmetik amaçlı cerrahi ile labiumlarlabioplasti ameliyatı ile normal boyutlarına indirilebilir. Asimetri giderilebilir. Labioplasti operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilerde de uygulanabilir. Hatta bakire kızlarda bile yapılması kızlık zarı açısından hiç bir problem yaratmayacaktır.

İç dudakların normalden geniş ve iri olması genelde doğumdan gelen bir durumdur. Özellikle ergenlik döneminde hormonal etki ile birlikte artmaktadır. Bu durumun aslında bir hastalık olmadığını, yalnızca kişiden kişiye değişen anatomik (yapısal) bir olay olduğunu da söyleyebiliriz.

Diğer taraftan bazı kişilerde kronik tahriş olma (mantar enfeksiyonu, kaşıntı veya sürtünme gibi), ırsi (genetik) nedenlere bağlı olarak iç dudaklar normalden daha iri, geniş yüzeyli, kırışık ve sarkık olabilir. Hormonal nedenler arasında androjen hormonu alınması da labialhipertrofi sebebidir.

Dış dudakların çekilmesi ve yapılan doğumlar da iç dudaklarda sarkma ve genişlemelere neden olabilir.

Ayrıca ilerleyen yaşlarda vücudumuzun cilt dokusunda olduğu gibi iç dudaklarda da sarkma, saçaklanma artabilir. Yine hormonal nedenlere bağlı iç dudaklarda renk koyulaşmaları da ortaya çıkabilir.

Dış genital organlar olan, büyük ve küçük dudak olarak bilinen yapılardan küçük dudaklar, doğuştan yapısal olarak veya doğum vb. etkenlerle normalden fazla büyür. Bu durum görüntü olarak kişiyi rahatsız edebileceği gibi, günlük yaşamda da bazı zorluklara yol açabilir. Cinsel ilişki sırasında rahatsızlık verebilir.

Bu durumun tedavisi için cerrahi olarak fazla doku çıkarılır. Lazer işlemin uygulanmasında büyük kolaylık sağlar. Kanamayı azaltır. İyileşmeyi kolaylaştırır. Lokal veya genel anestezi ile uygulanabilir. Lazer ile labioplasti ameliyatının en büyük avantajı ameliyatın daha kısa sürmesi, ameliyat esnasında kanamanın daha az olması ve ağrı vs gibi yan etkilerin minimuma inmesidir. İyileşme sonrası görüntü daha estetik ve doğaldır.

Antalya Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Antalya Labioplasti Fiyatları belirlenmesinde, ameliyatın genişliği de önemlidir. Hastaların bir kısmında yalnızca labioplasti ameliyatı yeterli gelirken, bazı hastalarda labioplasti ile birlikte klitoris üzeri cilt fazlalıklarının da alınması gerekli olabilir. Hatta isteğe bağlı olarak bazı kadınlar vajina daraltma ve perine düzeltme ameliyatlarını da eş zamanlı olarak tercih edebilirler. Bu nedenle Antalya Labioplasti Ücretleri, maliyetler farklılıklar göstermektedir.