fbpx

Hizmetler

Anasayfa Hizmetler

Hizmetler

Hizmet verdiğimiz tüm konularda bilgi sahibiyiz ve bu bilgi birikimi sizlere aktarmaktayız. Destek verdiğimiz tüm hastalarımız için sürekli kendimizi yeniliyor ve bunun için sürekli kendini yenileyen bir eğitim sürecinden geçmeye devam ediyoruz. Tecrübemizi sizinle paylaşmaktan keyif alıyoruz.

Gebelik

Gebelik olayı, anne adayının doğumunun öncesinde geçirmiş olduğu evreye denmektedir. Gebelik evresi ise bebeğin anne adayının rahmine düşerek büyümeye başlaması ve doğum sürecine kadar devam eden evre olarak tabir edilmektedir.

Doğum

20. gebelik haftasından büyük veya 500 gr. dan ağır gebelik sonlanması doğum olarak adlandırılır. Normal gebelik süresi son adet tarihinden itibaren 280 +/- 10 gündür.

İnfertilite

Bir çiftin 12 ay boyunca düzenli cinsel ilişkiye girdiği ve korunma yöntemi uygulamadığı halde hamile kalamama durumudur.

Kadın Hastalıkları

Kadınların üreme organlarına ilişkin hastalıklardır. Kadın Sağlığı ve Hastalıklarını inceleyen, aynı zamanda onkolojiyi de içeren bilim dalına da Jinekoloji adı verilir.

Vajinismus

Kadınlarda oldukça sık olarak görülen bir cinsel işlev problemidir. Cinsel ilişki sırasında vajinayı çevreleyen 1/3 alt pelvik kaslarının istemsiz (kontrol dışı) kasılmasına bağlı olarak ilişkinin tamamlanamaması veya oldukça ağrılı, acılı bir şekilde gerçekleşmesi durumudur.

Menopoz

Genel olarak 40 yaşından sonra görülen ve ortalama olarak 55 yaşına kadar süren, adet kanamalarının düzensizleşmesi ve ardından da kesilmesiyle biten sürece menopoz adı verilir. Son adet kanaması anlamına gelir.

Kızlık Zarı

Kızlık zarı, zar gibi düşünülse de bir zar değildir. Hymen yapısı olarak ortasında küçük bir delik olan ve vajina girişinde bulunan küçük (labia minora) ve büyük (labia majora) dediğimiz küçük dudakların yaklaşık 1- 1,5 cm gerisinde bulunan doku, zarsı yapısıdır.

Kürtaj

Kürtaj, istenmeyen gebeliklerin tahliye edilmesidir. İstenmeyen gebelikler, 10. Gebelik haftasına kadar yasal olarak tahliye edilebilir. Bunun dışında tıbbi gerekçeler söz konusu olduğunda da kürtaj işlemi yapılabilmektedir.

Vajinal Estetik

Genital bölgenin hem estetik yönden daha iyi bir görünüme kavuşturulması, hem de işlevsel yönden kazanımlar sağlanması amacıyla yapılan estetik operasyonlardır. Birinci neden estetik görünümün iyileştirilmesidir. Doğru teknikle yapıldığında tıbbi, psikolojik, cinsel pek çok faydalar sağlar. Kişinin öz güveninde ciddi bir artış sebebine neden olur.

Doğum Koçluğu

Doğum ve gebelik konularında hamile kadına ve anneye destek sağlayan, doğal doğuma teşvik eden, yeni doğan – anne ilişkisinde yardımcı olan bir profesyonel destek sürecidir.

Gebelik, Tüp Bebek, Yumurtlama ve Adet Tarihi Hesaplama modüllerimizi kullanarak durumunuzla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hesaplama Araçları

İncele

Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Numaramız
0242 312 2 312
0546 202 87 44